Cuisine Culinair Rijnmond

Cuisine Culinair Rijnmond

PASSIE VOOR KOKEN

Menu
  • Home
  • Maand menu’s
  • Bestellijst/barbon
  • Kook agenda
  • Zoeken
Menu

Abrikozenclafoutis met vanilleroomijs

Geplaatst op door beheerder

Abrikozenclafoutis met vanilleroomijs

Nog geen beoordeling
Abrikozenclafoutis met vanilleroomijs
Recept afdrukken
GangDessert
KeukenMediterraan
Trefwoord2025, oktober
Servings12
AuthorMenucommissie CCR

Ingrediënten

Abrikozenclafoutis

  • 36 st gedroogde abrikozen
  • 150 ml licor 43
  • 4 st eieren eidooier
  • 250 ml volle melk
  • 100 g suiker
  • 50 g bloem
  • 40 g boter
  • 1½ tl vanille-essence

Vanilleroomijs

  • 6 st eieren
  • 200 g fijne kristalsuiker
  • 700 ml volle melk
  • 400 ml slagroom
  • 2 st vanillestokjes

Garnering

  • 2 takjes munt voor 12 blaadjes
  • 50 g amandelschaafsel
  • poedersuiker
  • bakpapier

Instructies

Bereiding:

  • Zet 12 kleine ronde bordjes en 12 tartelette vormpjes klaar. Verwarm de oven voor tot 200°C (clafoutis)

Abrikozenclafoutis

  • Meng de abrikozen met de Licor 43 in een bakje en zorg dat ze helemaal onder staan. Sluit het bakje af en laat minstens een uur, maar liever langer marineren. Breek de eieren in een beslagkom en voeg de suiker toe. Klop tot een gladde massa. Voeg de bloem en gesmolten boter toe en meng opnieuw. Voeg als laatste de melk, de vanille en ca. 3 el van het vocht waarin de abrikozen zijn geweld toe en meng goed. Beboter de tartelette vormpjes, leg een reepje bakpapier overdwars over de randen en leg in elke vorm 3 abrikozen. Verdeel het mengsel uit de beslagkom voorzichtig over de 12 vormpjes. Laat ca. 30 min. rusten. Plaats in de voorverwarmde oven en bak 45 min. Haal uit de oven en laat afkoelen.

Vanilleroomijs

  • Splits de eieren (eiwitten worden niet gebruikt). Klop de 6 eidooiers samen met de 200 g suiker in een ruime kom tot een witgele massa. Snijd de vanillestokjes open met een scherp mes. Kook daarna de melk samen met de slagroom en de vanillestokjes, verwarm in rustig tempo. Haal de vanillestokjes eruit en schraap de laatste zaadjes uit de stokjes, doe deze bij het mengsel in de pan. Giet dit mengsel langzaam en al roerend in porties bij het suiker-eidooiermengsel en roer tot een egale massa. Verwarm opnieuw, maar het mag niet meer koken, tot een lichte pudding (test: massa loopt traag van een houten lepel). Laat afkoelen. Schep de massa in de ijsmachine en laat ca. 45 min. draaien tot het roomijs volledig glad en voldoende bevroren is.

Garnering

  • Scheur 12 muntblaadjes van de takjes, Rooster het amandelschaafsel in een droge koekenpan tot dit licht bruin kleurt. Laat in de pan afkoelen en zet weg tot gebruik.

Serveren

  • Zet links op het bordje de clafoutis en rechts een bolletje vanilleroomijs. Bestrooi de clafoutis met het amandelschaafsel en vervolgens met poedersuiker en leg op het ijs een muntblaadje.

Notities

WIJNSUGGESTIE
Heinz Eifel Riesling Spätlese, Moezel- Duitsland
 

Maand Menu

Kook Agenda

10 nov Brigade 14
10 nov Brigade 3
11 nov Brigade 10
11 nov Brigade 8
12 nov Brigade 2
13 nov Brigade 7
14 nov Brigade 16

De vereniging

  • Organisatie
  • Kledingvoorschrift
  • Instructies
  • Chefs examen
(c) 2025 Cuisine Culinaire Rijnmond

Waardeer dit recept

Your vote:




A rating is required
A name is required
An email is required