Cuisine Culinair Rijnmond

Cuisine Culinair Rijnmond

PASSIE VOOR KOKEN

Menu
  • Home
  • Maand menu’s
  • Bestellijst/Barbon
  • Kook agenda
  • Zoeken
Menu

Gamba- en komkommertartaar

Geplaatst op door beheerder

Gamba- en komkommertartaar

Nog geen beoordeling
Recept afdrukken
GangVoorgerecht
KeukenMediterraan
Trefwoord2016, december
Servings12
AuthorMenucommissie CCR

Ingrediënten

Gambatartaar

  • 24 st grote gamba’s ongekookt
  • 150 ml olijfolie
  • 1 st citroen
  • 4 el fijngesneden bieslook

Komkommertartaar

  • 2 st komkommers
  • 2 st sjalot
  • 2 el koriander fijngesneden
  • 100 ml olijfolie
  • 3 el witte balsamico-azijn
  • 1 snufje suiker

Limoenmayonaise

  • 2 st eidooiers sap en rasp
  • 1 el Dijon mosterd
  • 200 ml zonnebloemolie
  • 1 st limoen sap en rasp

Komkommerlinten

  • 1 st komkommer

Garnering

  • 1 bakje rode cress
  • peper zeezout

Instructies

Gambatartaar

  • Pel de gamba’s en verwijder het darmkanaal. Hak de gamba’s fijn en meng met de olijfolie, citroensap (naar smaak) en de gesneden bieslook. Maak op smaak met zout en peper.

Komkommertartaar

  • Halveer de geschilde komkommers en verwijder de zaadlijsten. Snij de komkommer in brunoise, zout en laat uitlekken in de vergiet. Snij de sjalotjes en de koriander fijn.
  • Meng de komkommerblokjes met de sjalot en koriander. Voeg olijfolie, balsamico-azijn en suiker toe. Breng op smaak met zout en peper.

Limoenmayonais

  • Meng de eidooiers met de mosterd en 1 tl limoensap. Meng al kloppend met een garde in een dun straaltje de olie erdoor. Blijf kloppen totdat het een dikke mayonaise structuur krijgt. Voeg nog wat geraspte limoenschil toe en breng op smaak met peper en zout.

Komkommerlinten

  • Snij de komkommer in twee stukken ( past nu gemakkelijk op de snijmachine) en snij op de snijmachine (stand 2) 12 komkommerlinten. Draai er rolletjes van.

Serveren:

  • Zet het komkommerrolletje gevuld met rode cress in het midden van een wit langwerpig bord. Plaats aan elke kant een ring en vul de een met de gambatartaar en de ander met de komkommertartaar. Nappeer er wat limoenmayonaise naast. Verwijder de ringen en garneer nog met een beetje cress.

Notities

WIJNSUGGESTIE
Marcel Martin Sauvignon Blanc, Loire-Frankrijk

Maand Menu

Kook Agenda

15 dec Brigade 6
16 dec Brigade 11
17 dec Brigade 5
18 dec Brigade 13
19 dec Brigade 9
22 dec Brigade 1

De vereniging

  • Organisatie
  • Kledingvoorschrift
  • Instructies
  • Chefs examen
(c) 2025 Cuisine Culinaire Rijnmond

Waardeer dit recept

Your vote:




A rating is required
A name is required
An email is required